DogodkiDutovlje

Svet ni smet

V skupini Pikapolonic se zelo radi zadržujemo zunaj, v naravi. Na srečo imamo v našem vrtcu obilo možnosti za to. Ob »kostanjevih kučkah« je bolj priljubljen tudi večji travnik proti Skopem.

Do tja vodi pot ob kateri nas vedno znova zmoti divje odlagališče odpadkov. Le to je bilo že očiščeno, a se tam znova nabirajo smeti. Otroci so razmišljali, kako bi rešili ta problem. Idej in predlogov je bilo kar nekaj;

• Dejmo postavit kamere, da vidimo kdu je bil
  • Lahko bi naredili ograjo, da ne pridejo zraven
  • Očistimo sami
  • Nardili bi take rdeče prekrižane črte po tleh
  • Lahko bi postavili tablo in napisali, da je prepovedano

In smo jo…tablo, pa ne le eno, več smo jih izdelali! Ob tem so otroci spoznali še pojem PIKTOGRAM, ogledali smo si primere le teh na spletu, ugibali, kaj posamezni znaki pomenijo in določili izgled tabel. Padel je tudi predlog, da jih izdelamo nekaj več, ker so tudi drugje podobna smetišča. Starši table lahko vzamejo in jih postavijo v svojem okolju, še bolje če jih skupaj z otroki izdelajo kar sami.

Našo tablo smo že postavili, ena stoji tudi pri Krepljah. Ko se vrnemo v vrtec, pa bomo očistili še bližnjo okolico.

Bodimo zgled našim otrokom!

Za enoto Dutovlje: Klaudija Babuder