DivačaDogodki

Kako smo se Ježki spoznali

V septembru smo se v igralnici pri Ježkih zbrali otroci iz vseh vetrov. Nekaj nas je že starih znancev vrtca, nekaj pa je takih, ki so se z vrtcem srečali prvič. Kaj kmalu smo ugotovili, da je v vrtcu prav zabavno in se vedno kaj novega dogaja. V septembru in oktobru smo se med sabo spoznavali, navezovali stike, raziskovali igralnico, igrače, se igrali na terasi, se navajali na pravila v vrtcu. Postopoma smo se privadili tudi na hojo z vrvico (bibo) in na obisk igrišča. Vsako jutro se ob glasbi razgibamo, s pesmico pozdravimo dan in drug drugega ter ob fotografijah otrok pogledamo, kdo je ta dan v vrtcu. Glasba otroke zelo pomirja, zato jo veliko uporabljamo, poslušamo otroške pesmi na cd-jih, pojemo, z Urško radi zaigrava na kakšen instrument. Čim več se zadržujemo na svežem zraku, na terasi, na atriju, na igrišču, kjer otroci pridobivajo gibalne veščine. Veliko časa posvetimo prosti igri, saj jo otroci potrebujejo za povezovanje s sovrstniki, preko nje razvijajo domišljijo in se krepijo na vseh področjih.

Besedilo in fotografije: Mateja Modic