Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno – umetnostno vzgojo (SKUM)

logotip SKUM

Namen projekta Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo je, pregnesti vrtce in šole z umetnostjo. V vrtce bo vstopil umetnik, ne le kot občasni akter umetniških dogodkov, pač pa kot partner v vzgojno-izobraževalnem procesu. Vse to bomo zmogli, ker bomo gradili na partnerstvu umetnikov, otrok in strokovnih delavcev iz VIZ ter strokovnih delavcev iz visokošolskih, javnih in raziskovalnih zavodov
Vsi, ki smo v stiku z otroki lahko opazimo, kako se otroci čudijo barvam, zvoku, gibanju, podobam; s kako velikim zanimanjem preizkušajo in raziskujejo snovi in materiale, kako so zatopljeni v snovanje idej in kako se jim domišljija razvname ob nečem nepoznanim. Preprosto povedano, umetnost je strukturiranost tistega, čemur se otrok čudi. Strukturiranost barv, zvoka, gibanja, idej, snovi in materialov, ki jo kot podobo prepoznamo v besedni umetnosti, glasbi, vizualni umetnosti, plesu ali gledališki predstavi.