Poletje je tuuuuuu…

Prvi dan poletja smo v vrtcu Komen obeležili kar na Našem travniku.

Ogledali smo si predstavo Bobek in barčica v izvedbi strokovnih delavk vrtca. Zasnovana je bila interaktivno, saj so se otroci aktivno vključili in jo s tem sooblikovali. Ker je v letošnjem šolskem letu prednostna naloga vrtca Umetnost , smo na našem travniku tega dne otvorili tudi umetniške kotičke. Pripravili smo si glasbeni kotiček iz starih loncev, obesili smo ponve in zajemalke. Naredili smo tudi likovni kotiček in kotiček za dramatizacijo na prostem.

Otroke smo v tem tednu seznanili tudi o varni igri na soncu. Poudarek je bil na pravilni zaščiti pred soncem, ko so UV žarki najmočnejši (približno od 10:30 do nekje 17:00). Ogledali smo si risani film Sončen dan in si izdelali kape iz papirja. O pravilni zaščiti pred soncem smo pripravili gradivo tudi staršem v kotičku za starše.

Strokovne delavke vrtca Komen vam želimo prijetne in osvežilne počitnice.

Avtor: Karmen Antonič