Etwinning projekt "Play! Play! Play!

Skupina Želvice je v šolskem letu 2018/19 sodelovala v etwinning projektu "Play! Play! Play!".

Ta projekt je trajal približno 8 mesecev (od oktobra do maja).  Večinoma je projekt bil zasnovan na izbiranju igre, razlagi igre in pošiljanju iger partnerjem, da bi se lahko tam tudi igrali, tako kot pri nas. Da bi spoznali druge sodelujoče otroke, smo najprej poslali video posnetke naše predstavitve, ki je bila nato objavljena na skupnem padletu. Uporabila sem metodo z lutko (fantkom Jaquesom), ki se je izgubil v Divači in išče svoje mesto. Med animacijo sem ves čas uporabljala francoske besede (bonjour, j' sui Jaque, e tu?), otroci so hitro ugotovili, da odgovorijo s svojim imenom. Otrokom sem večkrat ponovila francoske pozdrave ter jim povedala, da Jaque pozna otroke, ki ne govorijo po naše. Otroci so bili hitro motivirani za spoznavanje francoskih otrok. Organizirana je bila videokonferenca med Reunionom in našo skupino, da bi se spoznali. Ogled otrok po računalniku jih je tudi najbolj pritegnil, saj so se zanimali zanje in so hoteli izvedeti več o njih. Zapomnili so si, da imajo bazen ter jedo polže.  Otroci so preko slik in videoposnetkov hitro razumeli, da so francoski otroci daleč in jih ne razumejo. Ob učenju različnih pozdravov (merci, halo, bonjour, adieu) so se smejali, ponavljali besede in se jih hitro naučili. Otroci so imeli na steni ves čas projekta prilepljene fotografije drugih otrok, veliko so individualno spraševali, kaj delajo Francozi, kje so, zakaj ne govorijo slovensko. V projekt smo vključili tudi lokalno okolje (poštar je oče enega otroka, razložil nam je prinašanje pisem, odnašanje paketov...) V knjižnici smo si izposodili francoske knjige, ogledali smo si slovensko in francosko zastavo ob dnevu državnosti.

Ta projekt je bil zelo priljubljen projekt otrok, z veseljem sem sodelovala tudi jaz. Urila sem se v dialogu v angleščini, težko je bilo otrokom med klicem prevajati pogovore, vendar so se otroci hitro razumeli preko kretenj. Otroci so bili zelo motivirani: poskušali so po svojih najboljših močeh govoriti z otroki preko videoklica, ves čas so spraševali po njih, med igro so večkrat hoteli izvajati igre narodov…

Potek in utrinke si lahko ogledate v fotogaleriji.

Za enoto Divača: Mateja Lah Vojska